Jak działają urządzenia do cięcia styropianu?
- Szczegóły
Cięcie styropianu nożem nie zawsze zapewnia równe wykończenie krawędzi i najczęściej kończy się połamanymi kawałkami materiału i dużą ilością kurzu. Jeśli szukasz efektywnego narzędzia, które zwiększy precyzję cięcia i ułatwi przeprowadzenie procesu, przecinarka jest zdecydowanie najlepszym wyborem.
Jak działają przecinarki do styropianu?
Przecinarki z gorącym drutem to narzędzia do precyzyjnego przecinania styropianu pozostawiające równo wykończoną krawędź. Drut nagrzewa się i topi styropian w miejscu jego przyłożenia. O ile popularne noże termiczne są wykorzystywane do robienia docinek, o tyle przecinarki wyposażone w gilotynę tnącą, na której zamontowany jest drut oporowy, pozwalają na przecięcie kilku arkuszy styropianu naraz.
Jak wyciąć wzory z użyciem przecinarki?
Zastosowanie przecinarek do styropianu może być różnorodne. Ogólnie stosuje się je w budownictwie, jednakże swoje miejsce znajdują również w wielu innych dziedzinach. Cięcie wzorów jest również możliwe, jednakże wszystko zależy od inwencji samego użytkownika. Najlepiej sprawdzi się tu przecinarka MINIMAX, w której drut tnący usytuowany jest w pionie. Manewrując styropianem, można wyciąć pożądane kształty i precyzyjnie dociąć małe kawałki styropianu. Znalezienie odpowiedniej techniki cięcia to klucz do sukcesu i pierwszy krok na drodze do odkrycia niesamowitej różnorodności wzorów dostępnych w projektach rzemieślniczych.
Zastosowania przecinarek z gorącym drutem
Przecinarki do styropianu czy tez styroduru, to świetne rozwiązanie dla firm wykonujących izolacje czy docieplenia budynków. Przeznaczone są głównie dla firm wykończeniowych, ale nie tylko. Przecinarki służą do bezodpadowego cięcia styropianu, przy czym część tnącą stanowi tu rozgrzany drut oporowy. Najważniejszym aspektem prawidłowej pracy przecinarki jest wybór odpowiedniego drutu, który musi wytrzymywać temperaturę wymaganą do czystego cięcia styropianu. Precyzyjne nadawanie kształtów gwarantuje oszczędność materiału, a cienki drut nie powoduje nadmiernego wytapiania się styropianu. Można uzyskać precyzyjne cięcie proste, skośne, frezy, kliny, kształty „L” pod szpalety okienne itp.