Mini urządzenia do cięcia stropianu - idealne rozwiązanie dla niewielkich zakładów
- Szczegóły
Odpowiednie wyposażenie może znacznie ułatwić i przyspieszyć pracę. Reguła ta sprawdza się również w przypadku urządzeń do cięcia styropianu. Przekonaj się, gdzie wykorzystuje się ten materiał i dlaczego trzeba go ciąć w specjalny sposób oraz zobacz, gdzie przydadzą się przecinarki w wersji mini.
Co trzeba wiedzieć o stosowaniu i cięciu styropianu?
Styropian jest materiałem, który ze względu na znakomite własności użytkowe jest stosowany w wielu dziedzinach. Jego termoizolacyjność sprawia, że korzysta się z niego powszechnie przy ocieplaniu budynków, a także produkcji wyrobów mających utrzymywać temperaturę np. pojemników i toreb do przewożenia gotowych potraw czy przechowywania zimnych napojów. Jest też używany jako izolacja akustyczna. Dobra odporność na obciążenia mechaniczne powoduje, że jest przydatny podczas zabezpieczania i pakowania rozmaitych wyrobów. Z uwagi na swoją małą gęstość bywa też wykorzystywany przy produkcji pływaków i innych rodzajów sprzętu mającego unosić się na wodzie. Jedyną wadą styropianu jest fakt, że jego cięcie mechaniczne jest niemożliwe z uwagi na uzyskiwanie poszarpanych krawędzi oraz powstawania znacznej ilości odpadów. Sposobem na radzenie sobie z tym problemem będzie użycie odpowiednich urządzeń do cięcia elektrooporowego.
Gdzie sprawdzą się urządzenia do cięcia w wersjach mini?
Typowe przecinarki do styropianu to urządzenia oferujące możliwość cięcia materiału o stosunkowo dużych rozmiarach. W wielu przypadkach w zupełności wystarczy jednak sprzęt o mniejszych elementach roboczych. Dobrym przykładem jest tu przecinarka MiniMax z blatem roboczym o wymiarach 80 na 40 cm i z drutem oporowym o długości 30,5 cm. Będzie ona niezastąpiona w mniejszych zakładach oraz tam, gdzie w grę wchodzi uzyskiwanie niewielkich detali.